Vanaaeg I ja II

2010

Avita

Õpikust ja töövihikust koosnev komplekt tutvustab muistsete Idamaade ning Vana-Kreeka ja –Rooma tsivilisatsioone. Tavapärase käsitlusega võrreldes on vähendatud poliitilise ajaloo osakaalu. Selle asemel süvenetakse eri vaatenurkadest vanaaja iseloomulikesse kultuurinähtustesse, mis aitavad ajastut paremini mõista. Arvukalt on esitatud  õpilastele huvipakkuvaid ja mõistetavaid alliktekste.

Õpiku juurde kuuluv töövihik sisaldab peale kordamisülesannete täiendavaid teemaarendusi olmest ja igapäevaelust. Kõikjal on tõmmatud paralleele tänapäevaga ja osutatud antiikpärandi edasikestmisele kaasaegses maailmas.

KKK:

K: Vanaaeg. Miks peaks sellest üldse õpiku kirjutama või miks peaksid õpilased seda õppima? See kõik oli ju nii ammu. Mis sellest enam.

V: Aga miks peaks keegi näiteks oma lapsepõlvele mõtlema? See oli ju samuti ammu. Tegelikult on asi selles, et me ei saa olla ilma minevikule ja tulevikule mõtlemata. Inimese mälu ja teadvus on ehitatud nii, et see rändab ajas nagu keha rändab ruumis.

K: Koolitund pole vist koht, mis mõttelennule tiivad annaks.

V: Ega vist. Aga see on juba küsimus kasvatusfilosoofiale ega puuduta ajaloo kohta päikese all. Minevikust mõtlemine ja selle kohta lugemine on ainus viis käsitleda inimkogemust reaalsuse neljandas dimensioonis.